Domů Novinky Žhavá novinka Poslední workshop za námi

PostHeaderIcon Poslední workshop za námi

Poslední workshop je za námi

25.3.2010 proběhl na domečku poslední z řady workshopů našeho projektu Komunikace napříč generacemi (foto  zde). Paní doktorka Petrovská spolu s dětmi a seniory zkoušela naťuknout téma problémů v komunikaci mezi dětmi a dospělými - a výsledek byl (alespoň pro mě) velmi zajímavý.

V první části workshopu, které se účastnily děti prvního stupně - tedy z Řepišť, Václavovic, Šenova -Podlesí a Žabně ( žabeňským děkujeme za krásná velikonoční přáníčka!), se debata rozjela okamžitě, bylo vidět, že děti se umí skvěle vyjadřovat a chtějí o svých zkušenostech mluvit. Dospělí jim ze začátku téměř nestačili, rychle se ale osmělili a spolu s dětmi si i zahráli. Atmosféra byla vemi příjemná a přátelská.

Druhá část workshopu byla věnována dětem druhého stupně - přišli zástupci týmů z Vratimova a Sedlišť. S nimi přišlo jen několik málo odvážných seniorů - těm moc děkujeme. Paní doktorka očekávala velkou debatu neboť podle jejích zkušeností jsou lidé na prahu puberty i v jejím průběhu velcí debatéři. A tak nás překvapilo, že opak byl pravdou. Tentokrát mluvili spíše dospělí. Snad to bylo proto, že to, co paní doktorka říkala o překážkách v komunikaci -  jako je například strach z ponížení - se tentokrát všech týkalo až příliš.

Co si o tom myslíte vy, kteří jste tam byli s námi? Napište mi prosím svůj názor, ať se i já poučím.

 

Vaše Míša Bělohlavá

 

 

 

 

Aktualizováno (Úterý, 13 Duben 2010 16:39)

 
01.jpg
Anketa
Používáte GPS navigaci ?
 
Přihlášení
Banner